Halil Hamit Paşa İl Halk Kütüphanesi
 
BAĞLANTILAR

  Neredeyim : Sol Menü  >  Hizmetlerimiz  >  Üyelik

Üyelik

 

T.C yurttaşı olan herkes ile en az 6 ay oturma izni almış yabancılar, kütüphanelerin doğal üyesidir ve kütüphane hizmetlerinden yararlanma hakkına sahiptir.

Kütüphaneye nüfus cüzdanı ile gelindiğinde, verilen kütüphane üye kayıt formunun doldurularak imzalanması, kütüphaneye kayıt için yeterlidir. Üyelik işlemi tamamlandıktan sonra kullanıcıya, “Kütüphane Üye Kartı” verilir. Merkez Çocuk Kütüphanesi ve İl Halk Kütüphanesi okuyucuları için iki farklı renkte üye kartı çıkartılmaktadır. 18 yaşından küçüklerin formlarının velileri tarafından imzalanması gereklidir. Üye olmak ücretsiz olup,   üyelik üye olduğu tarihten itibaren bir yıl geçerlidir.

Ödünç materyal almak isteyen ve T.C. vatandaşı olan kullanıcılar, T.C. Kimlik Numarasını gösterir belge ile kütüphanelerden yararlanırlar. Yabancı kullanıcılar ise Yabancı Kimlik Numarasını gösterir belge ile kütüphanelerden yararlanırlar. Kullanıcıdan başka belge talep edilmez. T.C. kimlik numarası üye numarası yerine kullanılır.

Kütüphaneler, temel kütüphane hizmetleri dışında, kullanıcılarına çeşitli olanaklar sunabilmek amacıyla kendi kütüphanelerine özgü üyelik sistemleri geliştirebilirler. 
 
 

HavaDurumu-BugünHavaDurumu-YarınHavaDurumu-3.GünHavaDurumu-4.Gün


Facebook -  Twitter'da Biz

Mesai Gün ve Saatleri
 
 

7/24
 


İçerik Görüntülenme Sayısı

Bu sayfa 5287 kez gösterilmiştir.