Halil Hamit Paşa İl Halk Kütüphanesi
 
BAĞLANTILAR

 
51. Kütüphane Haftası Kutlama Programından Kareler

Isparta Halil Hamit Paşa İl Halk Kütüphanesi bu yıl 51.’si düzenlenen Kütüphaneler Haftası’nın  “Kültürlerarası Diyalog ve Kütüphaneler” konulu teması kapsamında çeşitli etkinlikler düzenleyerek kutlamıştır. 

Kütüphane Haftası Programımızın ilk günü; Büyük Önder Atatürk ve Silah Arkadaşları ile Aziz Şehitlerimiz anısına saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşımızın söylemesinden sonra Kütüphane Müdür Vekili Sayın Mehmet Gürdal’ın açılış konuşmasıyla başlamıştır. Daha sonra ilimizde görev yapmakta olan müzik öğretmenleri; Deniz Yıldız, Mevlüt Öz, Erdem Çoban ve Ali Osman Yıldız tarafından seslendirilen türkü dinletisi gerçekleştirilmiştir. Kütüphane haftası etkinlikleri kapsamında her yıl geleneksel hale gelen “en çok okuyan” başlığı altında çocuk, genç ve yetişkin grubundaki okurlarımıza hediyeleri verilmiştir. Akabinde programa katılan misafirlerimiz kütüphanemizin 1. Katında açılan kitap sergimizi gezmişlerdir. Program sonrasında misafirlerimize hizmet binamızın giriş katında yer alan sergi salonunda ikramda bulunulmuştur.

Kütüphane haftası Kutlama programının 2. gününde ise "Okumak-Edebiyat bağlamında kütüphane" temalı panel gerçekleştirilmiştir. Panel, İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Dr. Ahmet Yıldırım'ın başkanlığında;

Konu ve Konuklarımız:

“Neden Okumalıyız”konulu sunumu Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Gülkent Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Erdal KAYA ,

  “Okuma Hayatında Kütüphanenin Önemi” konulu sunumu, Süleyman Demirel Fen Lisesinden Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Arzu ÖZDEMİR,

 “Fark Var” konulu sunumu, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni, Şaik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Halil GÖÇER,

 “Okuma-Yazma  İlişkisi” konulu sunumu Gülkent Anadolu Lisesinden, Türk Dili ve Edebiyatı  Öğretmeni Emine GÜLTEKİN,

“ Kitabı Yaşamak” konulu sunumu ise Gülkent Anadolu Lisesinden İngilizce Öğretmeni Ayşe DEDE,

 ile Şehit Ali İhsan Kalmaz Anadolu Lisesi, Merkez Gülkent Anadolu Lisesi ve Merkez Gül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin  katılımlarıyla program gerçekleştirilmiştir.

Kütüphane haftası etkinliklerinin 3. gününde Merkez Gül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anaokulu öğrencilerine Kütüphanemizin 1. katında yer alan çocuk bölümünde Masal dinletisi yapılmıştır. Çocukların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte Merkez Gül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okulöncesi Öğretmeni Elife Sevinç Yıldırım tarafından masallar anlatılmıştır. Tüm coşkusuyla devam eden Kütüphane haftasının 4. gününde ise Kütüphaneci Sümeyye Aydoğmuş tarafından ilköğretim ve lise düzeyindeki okullara gidilerek onlara Kütüphanemiz ve hizmetleri konusunda bilgilendirmeler yapılmıştır. Etkinliklerimizin son gününde ise Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı anısına yönetmenliğini  Yeşim Sezgin'in yaptığı " Çanakkale 1915" adlı film gösterimi yapılmıştır. Ayrıca her yıl Kütüphane haftasında olduğu gibi bu yılda hafta boyunca Kütüphanemize başta öğrenciler olmak üzere birçok kişi tarafından ziyaret edilmiştir.

Bu yılda tüm coşkusu ve heyecanı ile kutladığımız 51. Kütüphane Haftasını tekrardan kutluyor katkıda bulunan herkese teşekkür ediyoruz. 
 
 

HavaDurumu-BugünHavaDurumu-YarınHavaDurumu-3.GünHavaDurumu-4.Gün


Facebook -  Twitter'da Biz

Mesai Gün ve Saatleri
 
 

7/24
 


İçerik Görüntülenme Sayısı

Bu sayfa 1718 kez gösterilmiştir.